Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

سرمایه گذاران خارجی به دنبال همکاری با استارتاپ‌های ارز دیجیتال ایران

سرمایه گذاران خارجی به دنبال همکاری با استارتاپ‌های ارز دیجیتال ایران
تاريخ:سيزدهم بهمن 1397 ساعت 14:42   |   کد : 30036
هم اکنون ۳ سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای ارز دیجیتال ایرانی علاقه به همکاری و تأمین مالی دارند که بیشتر علاقه آن ها به سرمایه گذاری در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال است.
به گزارش ایران هشدار، مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات گفت: علاوه بر سرمایه‌گذاران داخلی، ۳ سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای ارز دیجیتال ایرانی علاقه به همکاری و تأمین مالی دارند.
 
حمیدرضا احمدیان با اشاره به فعالیت کسب و کارهای جدید در حوزه ارز دیجیتال، افزود:
 
باید این واقعیت را پذیرفت که علی‌رغم محدودیت‌های ایجاد شده و قانون‌گذاری با توجه به نیاز جامعه و سودآوری بالای حوزه ارزهای دیجیتال، هم‌اکنون کسب و کارهای نوپای متعددی در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند.
 
مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار بالایی دارد، افزود:
 
در شرایط تحریم مسئله ارزهای دیجیتال می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند اما باید در زمینه مکانیزم و نهادسازی اقتصادی برای ارزهای دیجیتالی هدفمندتر عمل کنیم؛ در صورتی که امروز پرونده ارزهای دیجیتال را رها کنیم و چند سال بعد اقدامات لازم برای قانون‌گذاری را انجام دهیم علاوه بر عقب‌افتادگی، مشکلات زیاد و هزینه‌های سنگینی برای کشور ایجاد می‌شود اما در صورت قانون‌گذاری می‌توان از مزایای آن به‌صورت حداکثری استفاده و از ایجاد هیجان در نظام اقتصادی جلوگیری شود.
 
وی ادامه داد:
 
کشور در حال حاضر در مقابل ارزهای دیجیتال سیاستی دوگانه دارد و بانک مرکزی به‌عنوان رگولاتور پولی و بانکی باید با همکاری حاکمیت بتواند نسبت به قانون‌گذاری و تعیین تکلیف فضای ارزهای دیجیتال اقدام کند.
احمدیان درباره نگاه حاکمیت به استارتاپ‌های ارز دیجیتال، خاطر نشان کرد:
 
در حوزه استارتاپ‌های ارزهای دیجیتال دو نگاه کلی وجود دارد؛ اولین بحث این است که فین‌تک‌ها باید در حوزه ارز دیجیتال وارد شوند، آسیب ببیند و بعد از آن حاکمیت نسبت به قانون‌گذاری و ایجاد فضا اقدام کند؛ بحث دوم، ورود حاکمیت همراه با تعامل با کسب و کارهای فعال برای ایجاد چارچوب و به رسمیت شناختن کسب و کارهای نوپا در حوزه ارزهای دیجیتالی به منظور پایه‌گذاری سالم اکوسیستم است.
 
وی با اشاره به علاقه سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای ارزهای دیجیتال ایران گفت:
 
بر اساس آخرین آمارها، هم‌اکنون ۳ سرمایه‌گذار خارجی برای سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای ارز دیجیتال ایرانی علاقه به همکاری و تأمین مالی دارند که بیشتر علاقه آن‌ها به سرمایه‌گذاری در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال است؛ همچنین سرمایه‌گذاران داخلی برای سرمایه‌گذاری در فین تک‌های ارز دیجیتال علاقه دارند اما با توجه به این که قوانین نیاز اصلی برای تضمین سرمایه است، برای سرمایه‌گذاری تا اعلام سیاست‌ها در حوزه ارز دیجیتال ریسک نمی‌کنند.
 
ایبنا
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.