Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

قیمت‌های پایین کالا، دام کلاهبرداران در سایت‌های آگهی آنلاین

 قیمت‌های پایین کالا، دام کلاهبرداران در سایت‌های آگهی آنلاین
تاريخ:دوازدهم دی 1397 ساعت 14:10   |   کد : 29983
رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به کشف پرونده کلاهبرداری در یکی از سایت های واسط فروش کالا به شهروندان هشدار داد: مراقب قیمت های پایین کالا در سایت های آگهی آنلاین باشید.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به کشف پرونده کلاهبرداری در یکی از سایت های واسط فروش کالا به شهروندان هشدار داد: مراقب قیمت‌های پایین کالا در سایت‌های آگهی آنلاین باشید. 
 
سرهنگ شاهین حسنوند رئیس پلیس فتا خوزستان در تشریح این خبر با اشاره به اینکه خانمی با در دست داشتن مرجوعه قضائی ضمن مراجعه به این پلیس مدعی شد که در یکی از سایت‌های واسط فروش کالا مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، گفت: شاکی در در اظهاراتش بیان کرد"از طریق سایت با یک آگهی فروش مبل مواجه شدم و طی تماس تلفنی مبلغ ۳۵۰ هزار تومان به حساب آن شخص انتقال دادم،درست پس از پرداخت مبلغ، شخص کلاهبردار دیگر پاسخگوی تماس بنده نیست و حال تقاضای رسیدگی دارم".
 
وی افزود: با ثبت اظهارات شاکی، پرونده ای در این خصوص تشکیل شد و طی بررسی‌های اولیه تراکنش‌های بانکی و تحقیقات فنی صورت گرفته، هویت متهم مورد شناسایی قرار گرفت و نامبرده جهت تحقیقات بیش تر به این پلیس احضار گردید.
 
این مقام مسوول افزود:متهم درابتدا منکرهرگونه بزه انتصابی شد،اما پس ازمواجه شدن با ادله‌های انکارناپذیر پلیس به‌ ناچارلب به اعتراف گشود.
 
این مقام انتظامی گفت:برای تبادلات مالی و یا خرید و فروش کالا دربستر اینترنت،باید همواره این نکته را در نظر داشته باشیم که ممکن است تبلیغ صورت گرفته برای کالا، ماهیت واقعی نداشته باشد و همیشه احتمال اینکه در پشت تبلیغات کالا دراینگونه سایت‌ها، افرادی شیاد که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند، وجود دارند. 
 
رئیس پلیس فتا خوزستان تصریح کرد:این متهم در تشریح شیوه‌ کلاهبرداری خود گفت بدون اینکه کالایی برای فروش داشته باشم، در سایت آگهی می‌زدم و کالاهایی که وجود خارجی نداشتند را برای فروش قرار می‌دادم. قیمت آنها را نیز بسیار کم قرار می‌دادم تا حس کنجکاوی بازدیدکنندگان را برانگیزم و آنها را تحریک به خرید و پرداخت مبلغ کنم.
 
سرهنگ حسنوند افزود:با توجه به گرانی‌های اخیر و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، شهروندان بیش از گذشته به‌دنبال اجناس و کالاهای مقرون به صرفه و مناسب ازلحاظ قیمتی هستند،کلاهبراران سایبری نیز با اطلاع از این موضوع، کالا و اجناس خود را با قیمت های پایین‌تر از بازار به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که افراد در مواجه با آگهی وسوسه می‌شوند که حتماً  کالا خریداری کنند.
 
وی اظهار داشت:از شهروندان درخواست داریم که درخریدهای خود بسیار هوشیار و آگاه باشند و درهنگام خرید از اینگونه سایت‌ها حتماً به‌صورت حضوری معامله نمایند و پس از اطمینان از صحت کالا مبلغ آن را پرداخت کنند.
 
رئیس پلیس فتا خوزستان در پایان خاطرنشان کرد:از شهروندان می‌خواهیم‌، درصورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.