Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در مسابقه رادیویی

کلاهبرداری به بهانه برنده شدن در مسابقه رادیویی
تاريخ:سوم دی 1397 ساعت 16:38   |   کد : 29965
معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری خبر داد که در پوشش برنده شدن شهروندان در برنامه ها و مسابقات رادیویی اقدام به ده ها فقره کلاهبرداری کرده اند.
به گزارش ایران هشدار، در پی طرح شکایت‌های مشابه مبنی بر کلاهبرداری موسوم به ATM که در آن‌ها به شیوه‌ای مشابه و این بار به بهانه برنده شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی از ده‌ها نفر از شهروندان کلاهبرداری شده بود، پرونده‌ای در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد و اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری این گروه از متهمین در دستور کار قرار گرفت.
 
در تحقیقات بعمل آمده از مالباختگان مشخص شد افرادی ناشناس در تماس‌های تلفنی از طریق شماره‌های متعلق به اپراتورهای مختلف تلفن همراه، موضوع برنده شدن آن‌ها را با جوایز چند 10 میلیون تومانی در مسابقات و برنامه‌های مختلف رادیویی مطرح کرده و به این شیوه و شگرد مالباختگان را به پای دستگاه‌های خودپرداز (ATM) کشانده و نهایتاً با شیوه‌های فریبنده، توسط خود مالباختگان اقدام به برداشت پول از حساب مالباختگان می‌کرد.
 
در بررسی تراکنش‌های مالی صورت گرفته و با شناسایی ده‌ها حساب بانکی که متهمین از آن حساب‌ها جهت دریافت پول مالباختگان استفاده کرده بودند مشخص شد تمامی این حساب‌ها متعلق به افراد بلامکان و معتادی است که بعضاً جهت تهیه هزینه مصرف مواد مخدر خود اقدام به فروش مدارک شناسایی خود کردند.
 
در چنین شرایطی و با کمترین دلایل و قرائن، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس با انجام اقدامات ویژه پلیسی نهایتاً موفق به شناسایی سه عضو این گروه از کلاهبرداران شدند که در بررسی سوابق آن‌ها مشخص شد هر سه نفر دارای سوابق متعدد در زمینه موادمخدر، سرقت و کلاهبرداری هستند و پیش از این بارها به اتهام کلاهبرداری های موسوم به ATM بارها محکوم و در اختیار دستگاه قضایی قرار داده شده اما هر بار اقدامات مجرمانه‌ی خود را تکرار کردند.
 
سرهنگ کاراگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با شناسایی اعضای این گروه از کلاهبرداران حرفه ای و طی هماهنگی با بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 31 تهران، هر سه متهم طی سه عملیات جداگانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها ده‌ها کارت عابربانک متعلق به افراد متعلق به سایر افراد کشف شد.
 
وی با بیان اینکه در ادامه رسیدگی به این پرونده اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دعوت از مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و به بهانه برنده شدن در برنامه‌های مختلف رادیویی مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت کرد تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
 
منبع: فارس

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.