کاربران، فریب آگهی‌های فروش مدارک در فضای‌مجازی را نخورند

کاربران، فریب آگهی‌های فروش مدارک در فضای‌مجازی را نخورند
تاريخ:بيست و دوم آبان 1397 ساعت 15:07   |   کد : 29888
امروزه افرادی فرصت طلب با هویت جعلی تحت عناوینی مانند فروش مدراک از جمله مدرک تحصیلی، مدارک هویتی و... اقدام به کلاهبرداری نموده اند.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: امروزه افرادی فرصت‌ طلب با هویت‌ جعلی در فضای مجازی و با انتشار آگهی‌هایی در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و یا در سایت‌های آگهی از برخی هموطنان تحت عناوینی مانند فروش مدراک از جمله مدرک تحصیلی، مدارک هویتی(شناسنامه،کارت ملی) و... کلاهبرداری می‌کنند.
 
سرهنگ محمدپور اظهار کرد: این افراد با سوء‌استفاده از بلند پروازی برخی از کاربران و با دریافت مبالغی هنگفت، اقدام به فروش مدارک تحصیلی با عناوینی همچون «کارشناسی آسان»، «مدرک دانشگاهی بدون حضور در کلاس»، «مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر خارج و یا داخل کشور»، «دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام»  و... می‌کنند. بعضا در برخی از موارد هم مشاهده شده است اصلا مدرکی برای فرد صادر نشده و افراد کلاهبردار بعد از گرفتن پول دیگر پاسخگو نیستند و متواری می‌گردند.
 
این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود: کاربران بدانند که تمام این آگهی‌ها دروغ بوده و مدارکی هم که ارائه می‌شود جعلی است و به هیچ عنوان فریب این افراد را نخورند.
 
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در توصیه به کاربران عنوان کرد: کاربران مدنظر داشته باشند مدارک رسمی را  سازمان‌های مرتبط و معتبر با توجه به قوانین کشور صادر می‌‌کنند.
 
سرهنگ محمدپور در ادامه یادآور شد: افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش مدارک‌ جعلی می‌کنند و همچنین افرادی که این مدارک‌ جعلی را خریداری کرده و در جایی ارائه می‌دهند، بدانند  که این کار آنها جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قانونی خواهد داشت.
 
وی در پایان گفت: از همه کاربران فضای مجازی تقاضا داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.