Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

کمک به کودکان بهشت ترفند فیشرها برای برداشت غیر مجاز بانکی

کمک به کودکان بهشت ترفند فیشرها برای برداشت غیر مجاز بانکی
تاريخ:سيزدهم آبان 1397 ساعت 10:50   |   کد : 29869
فردی که با طراحی درگاه جعلی بانکی در طرح جمع آوری کمک برای کودکان نیازمند به دنبال سرقت اطلاعات بانکی شهروندان بود، دستگیر شد.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت:  مجرمان اینترنتی شیوه و شگردهای جدیدی را در خصوص سوءاستفاده در فضای مجازی به کار می‌گیرند از جمله موضوع فیشینگ را با شگردهای جدید ایجاد کرده و از این طریق اقدام به سرقت اطلاعات و کلاهبرداری از کاربران می‌کنند و با عناوینی مانند کمک به کودکان بهشت صفحات فیشینگ را ایجاد کرده و پس از سرقت اطلاعات افراد اقدام به کلاهبرداری از این افراد می‌کردند.
 
سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده به پلیس فتا استان با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی، کارشناسان و کارآگاهان این پلیس پیگیری این پرونده را در دستور کار خود قرار دادند.
 
وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی و فنی نهایتا متهم به هویت شاهین.م در یکی از شهرستان‌های شهر تهران شناسایی و پس از دستگیری به این پلیس دلالت داده شد.
 
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: این فیشر با طراحی درگاه جعلی بانکی در طرح جمع آوری کمک برای کودکان نیازمند به دنبال سرقت اطلاعات بانکی شهروندان بود.
 
سرهنگ مرتضوی یاد آور شد: این سایت در یک الی دو ماه اخیر فعالیت داشته است و افراد بسیاری شاکی این پرونده هستند. لازم به ذکر است شاکی‌های این پرونده با وارد شدن به این سایت و با وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود برای پرداخت کمک به کودکان بی‌بضاعت علاوه بر اینکه مبلغ واریزی را از دست داده‌اند بلکه اطلاعات حساب آنها نیز با توجه به جعلی بودن این سایت‌ توسط کلاهبرداران مورد سوء استفاده قرار گرفته است و در این خصوص این افراد مبالغ زیادی را متضرر شده‌اند.
 
وی خاطر نشان کرد:  شهروندان باید در انتخاب مراکز خیریه و عضویت در سایت‌های آنها برای پرداخت هزینه بسیار دقت کنند و پس از تحقیقات کافی اقدام به کمک رسانی نمایند، همچنین عضویت در گروه‌ها و سایت‌های ناشناس و واریز کمک‌های مالی به حساب آنها علاوه بر از دست رفتن مبالغ ارسالی، خطر افشای اطلاعات بانکی به دلیل جعلی بودن درگاه پرداخت این سایت‌ها بسیار بالا می‌باشد.
 
این مقام ارشد انتظامی همچنین به کاربران در آخر توصیه کرد: تشکیل کمپین کمک به نیازمندان و همچنین ایجاد گروه‌ها و کانال‌های خیریه در فضای مجازی به عناوین مختلف از قبیل کمک به کودکان بی‌‌سرپرست، تهیه جهیزیه برای خانواده‌های بی‌بضاعت و ... اگر زیر نظر سازمان‌های رسمی کشور و یا مورد تایید آنها نباشد، فاقد اعتبار بوده و همکاری با آنها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.