هتک حیثیت با سرقت حافظه جانبی

هتک حیثیت با سرقت حافظه جانبی
تاريخ:ششم آبان 1397 ساعت 13:48   |   کد : 29857
رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت و مزاحمت در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد.
به گزارش ایران هشدار، رئیس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت و مزاحمت در استان سمنان خبر داد و گفت: انتشار تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی برابر ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی_ فصل سی‌ام جرم محسوب شده و کاربران باید بدانند قانون مجازات اسلامی برای این‌گونه موارد مجازات تعیین نموده و پلیس فتا طبق قانون با مجرمین سایبری برخورد خواهد کرد.
 
 سرهنگ حسین صادقی کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار اطلاع رسانی پلیس فتا گفت‌: در پی مراجعه یک خانم مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام به پلیس فتا استان‌، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه متهم از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام، اقدام به ایجاد مزاحمت نموده بود، تصریح کرد : شاکی در اظهارات خود بیان داشت که متهم با شماره تلفن شخصی خود اقدام به ایجاد مزاحمت و تهدید برای همسر شاکیه نموده است.
 
رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: شاکی در ادامه اظهارات خود بیان کرد که در آخرین ملاقاتی که با متهم برقرار نموده است متهم با ترفندی خاص و با طراحی برنامه از قبل تهیه شده، شاکیه را سرگرم و حافظه جانبی وی را سرقت نمود. در ادامه با توجه به محتوای حساس ذخیره شده در حافظه شاکیه، متهم از این فرصت استفاده و شاکیه را تهدید کرد.
 
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و رعایت اصل غافلگیری دستگیر و به پلیس فتا دلالت گردید.
 
سرهنگ صادقی با اشاره به اینکه متهم از خواستگاران سابق شاکیه بوده، گفت: در بازجویی بعمل آمده از متهم، در ابتدا وی هرگونه ارتباط با پرونده را انکار نمود لیکن پس از مشاهده مستندات جمع آوری شده، لب به اعتراف گشود و اظهار داشت با توجه به اینکه در گذشته از شاکیه خواستگاری نموده و با جواب منفی وی روبه رو شده است تصمیم به انتقام جویی و انتشار تصاویر خصوصی شاکیه در فضای مجازی را نموده است.
 
رئیس پلیس فتا استان سمنان تاکید کرد: کاربران از اشتراک گذاری اطلاعات شخصی مانند عکس و فیلم در صفحات اینترنتی خودداری نموده و نسبت به تنظیم محرمانگی صفحات شخصی خود در فضای مجازی دقت کنند. گفتنی است افرادی که از طریق سرقت اطلاعات دیگران موجبات آزار و اذیت و هتک حرمت کاربران فضای مجازی می‌گردند از نظر قانونی مجرم تلقی شده و پلیس در صورت مواجهه با این افراد برخورد قانونی و قاطع خواهد داشت.
 
سرهنگ صادقی به کاربران فضای مجازی توصیه نمود: حافظه جانبی یک ابزار مهم برای نگهداری اطلاعات حساس می‌باشد پس آن را در اختیار افراد غیر قابل اعتماد قرار نداده و ترجیحاً از حافظه جانبی که دارای قابلیت رمزکنندگی هستند استفاده نمایند ضمن اینکه به این نکته مهم توجه داشته باشند که به همان میزان که تجهیزات با قابلیت رمزکنندگی وجود دارد، تجهیزات گشاینده رمزها نیز موجود می‌باشد پس هر شخصی، مسئول امنیت اطلاعات شخصی خود می‌باشد.
 
شایان ذکر است هموطنان می‌توانند درصورت بروز هرگونه شکایت و مشاهد موارد مشکوک در فضای مجازی به پلیس فتا مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir  مراجعه نمایند.
 
 
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.