تاريخ:اول آذر 1401 ساعت 09:15
کد : 42379

کلاهبرداری به سبک vexam.com

کلاهبرداری به سبک vexam.com

اختصاصی ایران هشدار- در ادامه معرفی طرح های پرریسک سرمایه گذاری در این گزارش به بررسی سایتی با نام وکسام می پردازیم که عملکرد آن گویای ریسک بالای سرمایه در این وب سایت است.

وکسام به آدرس وب سایت vexam.com بدون ارائه مجوز با ادعای سرمایه گذاری در بازارهای مالی گوناگون به ویژه رمزارزها و بازار بورس در حال جذب سرمایه کاربران است. این جذب سرمایه محدود به کاربران ایرانی نبوده بلکه کاربران کشورهای شیلی، مالزی و مصر نیز بازدید بالایی  از این وب سایت داشته اند.

نکته اصلی در رابطه با وکسام نحوه درآمدزایی آن است. در طرح های ارائه شده توسط وب سایت مبلغ سرمایه گذاری از 25 دلار تا 400 هزار دلار تعیین شده، مدت زمان سرمایه گذاری در مبالغ 25 تا 4999 دلار 30 روزه و در مبالغ 500 تا 400 هزار دلار 40 روزه است. مبلغ سود وعده داده شده روزانه 4 تا 5 درصد است یعنی 220 تا 300 درصد تا پایان دوره!! با توجه به عدم ارائه مستندات در رابطه با انجام فعالیت مولد اقتصادی توسط وکسام پرداخت این میزان سود در مدت زمان تعیین شده با توجه به وضعیت بازار سرمایه و بازدهی فعالیت های اقتصادی چکونه ممکن است؟؟

در بخش دیگری از طرح درآمدزایی شرکت پورسانت عضوگیری برای افراد تا سه سطح و از 1 تا 5 درصد درنظر گرفته شده است که نشان دهنده تمرکز بر افزایش عضو به منظور درآمدزایی است، یعنی همان چیزی که در طرح های هرمی پانزی مرسوم است.

عدم شفافیت هویت مالکان وب سایت و فعالیت های آن از نکات دیگر در غیرقابل اعتماد ساختن وکسام به منظور سرمایه گذاری است.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42379
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی