تاريخ:بيست و سوم آبان 1401 ساعت 10:46
کد : 42377

مانکسی نرم افزاری برای سرمایه گذاری یا کلاهبرداری؟

مانکسی نرم افزاری برای سرمایه گذاری یا کلاهبرداری؟
اختصاصی ایران هشدار- سایت سرمایه گذاری مانکسی به آدرس وب سایت monxy.app با ادعای ارائه نرم افزار سرمایه گذاری و یا خرید و فروش رمزارز در حال تبلیغات در شبکه های اجتماعی و جذب سرمایه کاربران است. افزایش گستره فعالیت این وب سایت سؤالاتی را از سوی کاربران در رابطه با اصالت و قابل اعتماد بودن آن مطرح ساخته است.

بررسی های فنی و تخصصی گروه ایران هشدار بر روی عملکرد این وب سایت نکاتی را آشکار ساخته که می تواند مؤثر در تصمیم گیری و حفاظت از سرمایه کاربران باشد. این نکات به شرح زیر است:

- این وب سایت هیچ گونه مجوزی برای فعالیت های خود ارائه نکرده است.

- مانکسی با آنکه ادعا دارد یک نرم افزار سرمایه گذاری و مدیریت رمزارز است اما هیچ مستنداتی برای فعالیت اقتصادی خود ارائه نکرده است.

-  در طرح درآمدزایی ارائه شده توسط وب سایت مبلغ سرمایه گذاری از 10 تا 5000 دلار و میزان سود روزانه نیز از 2 تا 8 درصد بنا بر میزان سرمایه گذاری تعیین شده است؛ در حالی که این میزان نامعقول و غیرمنطقی است. چگونه می توان در وضعیت کنونی بازار سرمایه و بازدهی فعالیت های اقتصادی در مدت 25 روز 200 درصد سود پرداخت نمود. این موضوع تنها حربه ای برای جذب سرمایه گذار بیشتر است و مبنای واقعی نمی تواند داشته باشد.

- در بخش دیگری از طرح درآمدزایی سایت، پاداشی به عنوان پاداش زیرمجموعه گیری در نظر گرفته شده است. یعنی افراد با جذب مجموعه تا سه سطح از 1 تا 5 درصد قادر به دریافت پورسانت خواهند بود حتی اگر در طرح سرمایه گذاری شرکت نیز مشارکت نداشته باشند. این موضوع نشان دهنده تمرکز شرکت بر درآمدزایی و پانزی بودن طرح آن است.

- با آنکه ظاهر سایت موجه و بین المللی به نظر می رسد اما در خصوص شرکت، مالکان و فعالیت های حقیقی و مجازی آن شفافیتی وجود ندارد و این اطلاعات به نوعی پنهان شده است.

جذب زیرمجموعه و تیم سازی با وعده پرداخت پاداش، ادعای پرداخت سودهای نامعقول و نجومی و کسب درآمد با ارائه طرح های اغواگرایانه بدون انجام هیچ گونه فعالیت مولد اقتصادی و سرمایه گذاری، شاخصه های یک طرح کلاهبرداری و زنگ هشداری برای سرمایه گذاران به منظور خودداری از سپرده گذاری در چنین طرح هایی است.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/42377
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی