تاريخ:سوم تير 1391 ساعت 00:00   |   کد : 939
دستگیری کلاهبرداری که با چک سرقتی، گوسفند می‌خرید.
دستگیری کلاهبرداری که با چک سرقتی، گوسفند می‌خرید.
درتحقیقات مشخص شد، از اوایل سال گذشته متهم چند مرتبه، از شاکی دام خریداری و پول معامله را به صورت نقدی پرداخت و در ‌‌نهایت با استفاده از اعتماد به وجود آمده اقدام به خرید ۳۰۴ رأس احشام به ارزش یک میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال در هشت فقره چک کرده است.

به نقل از ایسنا؛ رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق استان تهران از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با استفاده از چک‌های سرقتی گوسفند خریداری می‌کرده است.

سرهنگ کمانکش درتشریح این خبرگفت: درپی اعلام شکایت یکی ازدامداران، مبنی بر اینکه فردی به نام «سیدمهدی – ح» با چک‌های سرقتی اقدام به خرید دام از وی کرده است و با توجه به حساسیت موضوع مراتب در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی در بیان شیوه وشگرد کلاهبرداری گفت: درتحقیقات مشخص شد، از اوایل سال گذشته متهم چند مرتبه، از شاکی دام خریداری و پول معامله را به صورت نقدی پرداخت و در ‌‌نهایت با استفاده از اعتماد به وجود آمده اقدام به خرید ۳۰۴ رأس احشام به ارزش یک میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال در هشت فقره چک کرده است.

کمانکش با بیان اینکه با انجام این معامله، هنگام سررسید چک‌ها، بانک اطلاعاتی در اختیار مالباخته گذاشت که مشخص می‌کرد، چک‌ها سرقتی است گفت: ماموران پلیس آگاهی پس از یک سری کاراطلاعاتی و تحقیقات میدانی محل سکونت و دامداری متهم درشهرستان پیشوا را شناسایی و ضمن کشف ۵۲ رأس از احشام شاکی، در چند مرحله عملیات تعقیب و مراقبت، سرانجام کلاهبردار را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق تهران با اشاره به اینکه سارق پس از تشکیل پرونده و تحت قرار روانه زندان شد، به دامداران توصیه کرد: با رعایت نکات ایمنی و هوشیاری کامل از وقوع این قبیل جرایم پیشگیری کنند.

 

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.